O parku

Gdzie znajduje się Twierdza Jaćwingów?

Park Linowy Twierdza Jaćwingów znajduje się w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy Górą Zamkową a Górą Cisową, nad samym jeziorem Jeglówek. Park jest częścią całego kompleksu lasów, łąk i stawów, które tworzą Folwark Ordonówka.

Dokładne dane adresowe oraz mapę znajdziecie w zakładce kontakt.


Atrakcje parku linowego

Twierdza Jaćwingów to 5 tras parku linowego pełne ciekawych atrakcji, które tworzą swoiste tory przeszkód zawieszonych na drzewach. Najwyżej zawieszone trasy znajdują się na wysokości 15 metrów nad ziemią.  Park Linowy obejmuje 5 tras linowych o różnym stopniu trudności:

  • trasa zielona – przeznaczona dla najmłodszych,
  • trasa niebieska – trasa o średnim stopniu trudności,
  • trasa czerwona – trasa trudna i najwyższa, wymagająca sprawności fizycznej,
  • trasa pomarańczowa - trasa najtrudniejsza i najdłuższa, wymagająca sprawności fizycznej, 
  • trasa żółta (zjazd tyrolski) – 420 metrowy zjazd na linie, jeden z najdłuższych w Polsce

 

Park Linowy Twierdza Jaćwingów jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku, zabawy oraz spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Natura, świeże powietrze, wolność i adrenalina  - to właśnie znajdziesz po wejściu do tajemniczego lasu. Nie potrzebujesz  żadnego specjalistycznego sprzętu. Przed wejściem na trasy otrzymasz profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Przejście atrakcji nie wymaga żadnych super umiejętności czy super mocy. Wystarczą chęci. Park Linowy jest atrakcją dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć.

 

Organizujemy:

 

Oferujemy również vouchery prezentowe, które są świetnymi upominkami na urodziny, rocznicę ślubu, dla narzeczonego lub narzeczonej oraz z okazji świąt i innych uroczystości. 

 

Dodatkowymi atrakcjami jakie oferujemy na terenie Parku Linowego Twierdza Jaćwingów jest strzelanie z łuku, wzięcie udziału w grze terenowej  czy warsztatach outodoorowych oraz rozpalenie ogniska czy grilla.

 

Miejsce Przyjazne Rowerzystom (MPR)

Twierdza Jaćwingów posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Więcej na temat Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

 

W ramach MPR zapewniamy:

- bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy
- miejsce na nieodpłatny i nie wymagający dodatkowych pozwoleń odpoczynek dla rowerzystów
- informację o wypożyczalniach rowerów
- informację o pobliskich serwisach rowerowych i sklepach rowerowych
- informację odnośnie ofert udziału w wycieczkach rowerowych w okolicy obiektu
- informację i pomoc w zakresie znalezienia i rezerwacji noclegów w obiektach przyjaznych rowerzystom